Upír // Lumina Rose

26. května 2018 v 16:46 | Admin - Darkness |  Záznamy

Věk: 1 rok (vydává se za plnoletou)
Rasa:Upír
Druh: Nový
Vznik: Narození
Schopnosti: Telepatie

V Z H L E D

Potkali jste dívku, které byste stěží typovali 16 let, ale ona vám bude tvrdit, že 21 jí už určitě bylo, takže už je velká holka, co může legálně pít. A že ona zrovna velká holka není. Její rychlé upíří geny jí nadělily pouhých 153 centimetrů. Nakonec nad jejím věkem mávnete rukou. Malé holky jsou roztomilé a působí mlaději, než vypadají, takže jí jen tiše závidíte, že bude věčně mladá a krásná, a ani netušíte, jak krutě blízko pravdy jste. Porcelánově bílá pokožka z ní dělá panenku, kterou byste si samou láskou vzali domů a celé dny ji oblékali do růžových šatiček s volánky, aby byla ještě sladší, než už ve skutečnosti je. Na její pleti nenajdete jedinou nedokonalost. Ona prostě dokonalá je a to od hlavy až k patě. Pomněnkově modrá velká kukadla jsou hluboká jako oceán a lákají k tomu, abyste se hodiny topili v jejím uhrančivém pohledu. Když má žízeň, tmavnou do barvy temného neprozkoumaného mořského dna. A stejně tak děsivý pocit vzbuzují. Vyvolat skutečný děs opravdu umí. Však taky je predátor, žádný plyšák do postele. I když jedno se musí uznat, jak je mladá, tak si chce užívat, poznávat a objevovat. Patří ji celý svět a všichni ji leží u nohou. A přesně to si užívá, takže se mnohem častěji usmívá od ucha k uchu. Bezostyšně při tom ukazuje bílé zuby i s ostrými špičáky. Tento na první pohled milý a přátelský obličej lemují husté kadeře medově blonďatých vlasů. Neposedně se v prstýncích kroutí až k jejímu pozadí. Jestli to takhle půjde dál, za pár let z ní máme reálnou Lociku. Zkrátka a dobře Lumina budí dojem princezny, kterou je třeba chránit. Problém nastává, když se neovládne. Iluze křehké květinky praskne jako mýdlová bublina a před vámi je noční můra, povětšinou už potřísněná krví. Ne, neumí se ovládat. Je to nekonečný boj s její pravou podstatou, který prohrává a krutě na to doplácí. Tak a nebo bych o ní mohla říct, že je to trpaslice, tuctová hloupá blondýna s modrýma očima, na jejichž účet se vede nemálo vtipů. Typická puberťačka, kterou nezajímá nic jiného, než její vzhled a koho na něj sbalí, aby se měla co nejlépe. Jak o ní budete smýšlet vy, je čistě jen na vás. Ovšem dávejte pozor, aby vás to nestálo to nejcennější, co máte. Život.

► P O V A H A

Šibalský úsměv na rtech, jiskřičky neposednosti v očích, spousta energie v každém kousku těla, jakoby s ní šili všichni čerti. Takhle se projevuje jen v nekonvenční společnosti mimo klan a rodinu. Hraje si na obyčejnou holku, která se s vámi bude proplétat temnými uličkami a užívat si života. Všechno je pro ni ještě nové a neznámé. Nikdy nevystrčila nos z města a netuší, jak vypadá okolní svět. Plánuje si, jak bude cestovat široko daleko. Vůbec ji netrápí, že nemůže na sluneční svit. V tomhle ohledu je až moc bezstarostná a nepřemýšlí do hloubky. Jinak je obyčejně chytrá holka, které to občas i pálí, občas si stojí na vedení. Na světě žije jen krátce, takže jí uniká spousta základních znalostí, ale díky její upíří podstatě, se učí velice rychle a vše si hned pamatuje. Jednou z jejích slabin je nesmírná upřímnost. Co na srdci, to na jazyku. Bezostyšně vám vpálí do xichtu, co si o vás myslí a nehledí na následky, které by to mohlo přinést. Za druhé se neumí ovládat a pustoší lidská těla jakoby to nebyly živé bytosti. To je částečně chyba výchovy, protože klan Ventrue na lidi pohlíží jen jako na kořist, ale nemusela by u toho vždycky nadělat tolik povyku, který si říká o prozrazení její existence. Za další je dětinsky naivní. Taky přehnaná zvědavost a vtíravost nejsou zrovna nejlepší vlastnosti. Má kouzelně protivný dar vetřít se kamkoliv bez pozvání a ještě strhnout pozornost na sebe. Upřímně ale jen hledá spřízněnou duši. Někoho, komu se bude moci otevřít, svěřit se s čímkoliv, co jí trápí a on ji vyslechne. Nic víc si nepřeje. No možná ještě tu pohádkovou lásku žili spolu šťastně až do smrti. Láska je to, co v jejím životě neskutečně chybí. Hřejivý dotek, pohlazení, obejmutí, projevy toho, že jdou rádi, že je na světě. Tím se v její rodině neskutečně šetří. Všichni jsou příliš vážní a moc hrdí, aby projevili nějaké city. Po Lumině se vyžaduje stejný vzorec chování, což je pro mladou upírku tohoto tisíciletí neskutečně těžké. Její rodina se zastavila v čase, stále lpí na starých tradicích a nepřijímá nové změny. Proč měnit něco, co roky funguje? Lumina se zmítá mezi svou přirozenou živou povahou a nucenou pózou, kterou drží vždy v přítomnosti starších upírů. Oblečená v drahých šatech s klidným ba dokonce povýšeným výrazem na tváři, připomíná neohroženou budoucí dědičku trůnu. Na jednu stranu se chce rodičům zavděčit, na druhou chce žít život podle sebe. Dvě tváře, dva životy ani jedna správná odpověď, jakou cestou by se měla vydat.

► H I S T O R I E

Mladičká upírka narozená dvěma váženým upírům. Její rodina si zakládá na čisté krvi, takže všichni upíři jsou potomci čistokrevných upírů. Pokud je někdo narozen jinak, či dokonce stvořen, není mezi členy rodiny přijat, a jeho stvořitel je z rodiny vyhoštěn. Patří k hlavním představitelům klanu Ventrue, což s sebou nese další nudná pravidla a zásady. Popravdě to u nich doma není žádná zábava. Lumina je nejmladší a velmi dlouho nejmladší bude. Má čtyři sourozence. Nejstarší sestře je několik století, je vážená členka rodiny i klanu, ale momentálně žije v Evropě. Druhá nejstarší sestra je omyl, o kterém se nemluví. Lumina se o její existenci dověděla jen náhodou. První bratr je jen o pár let mladší než ta, jejíž jméno se nevyslovuje. A mezi Luminou a mladším bratrem zeje více než stoletá prázdnota. Téměř všechny děti mají jiného rodiče, který ovšem splňuje všechny podmínky čisté krve. Je tak proto že se snaží zplodit nejsilnějšího upíra, co kdy chodil po zemi. Oni sami už mají svoje potomky a svůj život, avšak stále úzce spjatý s rodinou i klanem. Co se jejích rodičů týče, to je kapitola sama o sobě. Žijí v Aramoru s přestávkami už od nepaměti. Cpou nos do veškerých možných i nemožných záležitostí, které se týkají nejen upírů a celého města, ale mladičkou upírku neskutečně prudí všema těma příkazama a slušným chováním. Jenže Lumina není v postavení, kdy by si mohla stavět hlavu a vzpírat se jejich výchově. Potřebuje ji jako sůl. Její upíří podstata vyhrává nad racionálním uvažováním a ona stále není schopna to ovládat. Nemálo kdy se probere z transu v kaluži krve a desítkou mrtvol kolem sebe. Ještě chvíli bude omlouvána jako mládě, ale čím déle bude její žízeň nezkrocená, tím spíš ji může potkat stejný osud vymazání z historie jako její sestru. Této skutečnosti si je vědoma. Proto se v rodinném kruhu chová skutečně tak, jak se sluší a patří. Ale když ji nikdo nevidí, plíží se po městě, užívá si života, který se zdá být chvílemi šťastný a příjemný, a hlavně hledá informace o své vyhnané sestře. Co jí k tomu žene? Snad je to jen čistá zvědavost, čím se provinila, že ji potkal trest horší, než je smrt.

G A L L E R Y

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama