Drak // Kinryutaro Asakusa

31. srpna 2013 v 13:48 | Admin |  Záznamy

Kinryutaro AsakusaVěk: ? (Není známo)
Rasa: Drak
Schopnosti: Možnost uzdravit jakékoli zranění, Ovládání počasí

Popis: Lidské postavy je střední až vysoké (179cm). Jeho postava není extrémně osvalená. Váží kolem 69kg. Vlasy má dlouhé po bradu, ebenově hnědé. Oči typicky asijské, též tmavě hnědé, klidné. Nos mělce vykrojený, pod ním plné rty a široká brada. Nosí obvykle světlé barvy, či elegantní oblečení. Jeho chůze je sebejistá a pevná. Chodí vzpřímeně a až samurajsky ukázněně. Nejpohodlněji mu je v kimonech a hakamách. Na zádech, na obratlích má mírně zlatavá místa. Jeho tělo má pár nepatrných jizev. Ale spíš to vypadá jako jizvy z dětství, než z boje.
Je asijským, japonským drakem. Zlatým drakem. Díky tomu má na končetinách tři drápy. Jinak klasické znaky draků jeho podobným. Je dlouhý 28m a spíše štíhlejší.

Povaha: Jako zlatý drak má v podtstatě vlastnosti dané, které podědil po svém mocném otci. Drak reprezentuje mysl, která usiluje o osvícení. Zlatí draci všeobecně jsou symboly moudrosti, císaře, slunce, bohatství, zdraví, laskavosti a schopnosti postavit se problémům a výzvám čelem. I když se většina japonských draků podobá těm evropským, co se do surovosti a přístupu k lidem týče, zlatý japonský drak hýčká si jistou laskavost k lidem, kteří ho mají v úctě. Otec Kinryutara také, v případě bližšího pouta, učil mnohé bytosti moudrosti. V souboji preferuje spíše slova, než-li přímý útok. A obyvkle se jen brání. Útočí zřídkakdy a to jen v případě nouze a sebeobrany. Je symbolem síly yang, který symbolizuje pozitivní stránku života, den, aktivitu, slunce, logiku... Opakem pro něj je pak drak červený, jenž symbolizuje sílu yin.
To by bylo z obecné teorie. Ale jaký je Kinryutaro jako člověk? Má svoji eleganci, kterou nezapře svůj vysoký původ a postavení mezi ostatními. Momentálně je raději ve své lidské podobě, neboť sbírá moudrost a zkušenosti mezi ostatními bytostmi a jak bylo výše zmíněno, rád vede rozhovory. Někdy si rád pokouří opium. V komunikaci s ním však těžko obyčejný člověk pozná, že je tak vysoce postaveným drakem. Rád maluje a zajímá se o kaligrafii. Též umí velice dobře zacházet se sečnými zbraněmi, obzvláště s katanou, kterou vozí stále s sebou a kterou sdědil po své matce. A i když se tváří ve společnosti společensky, samotu si užívá. Prosazuje upřímnost a pravdu a je dobrým rádcem a posluchačem, chce-li se mu, či je mu poskytnuta vhodná obětina. Někdy jde ale přes logiku příliš a i když se pokouší rozvinout empatii a intuici, řídí se spíš rozumem. Snad právě proto je zlatých draků tak málo, neboť se málokdy nechají strhnout pudy. V Japonsku je žádají o pomoc, o šťastnou budoucnost. Jedna z nejstarší legend poukazuje na to, že zlatí draci mají pro lidi jistou slabost.

Historie: Ne nadarmo se v Japonsku tančí Tanec zlatého draka, konkrétně v chrámu Sensoji v Asakuse, v Tokiu, kterému se též říká Kinryuzan (Hora zlatého draka), jenž je též chrámem zasvěceným bohyni milosrdenství Kannon, a to každým rokem 18. března. Podle legendy se 18. března v blízkosti chrámu objevilo 1000 borovic. Tři dny poté z nebe sestoupil zlatý drak dlouhý cca 30m do borovic a nikdy nebyl znovu spatřen. Jiná legenda mluví o dvou rybářích, kteří našli zlatou sošku Kannon a v ten okamžik prý zlatí draci vstoupili na nebesa.
Ať je to, jak chce, Kinryutaro je synem mocného japonského zlatého draka, Kinryueho. A právě ten byl kdysi spatřen okolo Asakusy. Ale to už jeho syn byl na světě. Nikdo si nepamatuje na jeho matku. Nejspíše byla jen obyčejným člověkem. Nejspíš musela být opravdu půvabná a pokorná, pokud okouzlila smrtelnice jeho otce. Biologicky se dá předpokládat, že nepřežila porod, protože její lidství mělo pouze vliv na jeho lidský vzhled, avšak nikoliv na jeho dračí stránku, kterou po otci zdědil celou. Kam i Kinryutarova paměť sahá, pamatuje si vždy přítomnost otce. Ten se mu snažil předat všechna moudra, avšak spíše než slova, otec zvolil jinou metodu. Nechává svého syna kráčet světem, a dokud si nebude připadat moudrý a znalý světa, nesmí se vrátit zpět. Kinryutaro tak bloudí světem staletí, snad i tisíciletí. A až nastane ten správný čas, vrátí se domů, aby zastal otcovo místo. Pochopit svět ale není vůbec jednoduché. Za celou tu dobu zplodil všeho všudy jen dva potomky. Přežil pouze jeden, který je momentálně se svou zlatou matkou v Číně. Jeho cesta za zkušenostmi ho zavedla do Winnipegu. Naučil se jazyku a sem tam si přivydělal nějakou tou prací. Původ spíše skrývá, neboť právě jeho moudrý otec ho naučil tomu, že chce-li být vážený, musí nejdřív být pokorný. Tedy chce-li být jednou veliký, musí se naučit být malým. A tak se snaží být co nejméně nápadný a splynout s davem. Baví ho to. Lidé ho nikdy nepřestanou udivovat.

Galerie:

Dračí podoba:


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama