Draci

26. srpna 2013 v 19:14 | Admin |  Registrace

Historie

Draci jsou mezi lidmi známí jen jako pohádkové bytosti, ale přesto, co všechno zažili, přežilo jen několik druhů, kteří se ukryli vysoko v horách, nebo na odlehlých místech a přežili do dnes. Objevil se mezitím i zvláštní druh. Druh, zkřížený s člověkem, druh draka, nabývající lidské podoby. Jelikož tito draci byli také štváni jako zvěř na maso, ukryli se spolu s ostatními v Aramoru a žíjí tu s ostatními. Draci nenabývající lidskou podobu zřejmě vyhynuli, protože již po dlouhá léta nebyl žádný takový spatřen.
Draci jsou možná nejstaršími bytostmi světa. Byli na světě mnohem dříve, než se samo celé lidstvo objevilo a dovedlo je k záhubě. Příběh, který zná snad každý drak, jež praví o jejich počátku, o novém druhu draků, o dracích nabývající lidské podoby se zrodil ještě 100 let před kristem. Lidé s draky vedli poklidný život v míru a blahu, není známo, zda lidé mohli na dracích létat, ale zřejmě ne, protože by to bylo pro obě rasy velice nepohodlné. Až do doby, kdy se objevil jeden drak, který vyhlásil lidem válku, způsobem, který možná ve středověku poštval lid na ostatní draky. Vyvraždil osm vesnic a svedl to na své druhy. Válka trvala deset let, o tomhle pekle se před tímto konfliktem ani jedné straně nezdálo. Prolitá krev jen kvůli jednomu drakovi začínala být již protivná a obě strany začínaly tušit, že to nikam nevede, proto se rozhodli spojit tyto dvě rasy v jednu na znamení míru. Dívka, která byla čarodějkou a rozhodla se učinit toto rozhodnutí, sama obětovala svou krev. Spojili krev její a drakovu v jednu a z ní se zrodil první drak nabývající lidské podoby.

Charakteristika

Samice od draka se označuje nejčastěji jako dračice, ale přezdívá se také jako saň. Její chování se liší od obyčejného draka agresivitou. Není znám drak, který by nechrlil oheň, chrlí dokonce i mráz, nebo také jed. Každý má jinou schopnost, ale vždy jen jednu. Navíc asijský drak, nebo také čínský chrlí oheň jen velmi málo. Rozlišují se pouze dva druhy draků evropský a asijský (Drak jako plaz a okřídlený drak). Oba dva druhy jsou dlouhověcí, tedy nesmrtelní. Mnoho z nich umírá v boji. Tělo každého dospělého draka je pokryto šupinami, jsou ostré jako dýky a fungují pro draka jako ochrana těla. Jsou neproniknutelné jako pancíř, v boji proti obyčejným zbraním je tento ochranný krunýř dělá takřka nepřemožitelnými. Dračí zbarvení je různé. (modří, žlutí, zlatí, stříbrní, červení, zelení, hnědí, bílý a mnoho dalších).
Dračí krev není červená jako všechny ostatní, je černá a navíc je smrtelným jedem pro upíry. Mají velice dobrý zrak, sluch i čich, podle něhož jsou schopní rozpoznat skoro všechny živé bytosti na světě. Jsou také velmi lstiví, vychytralí a libují si v hádankách.
Většina draků se rodila někde v horách ať už dračích, které jsou dnes zapomenuty a není známo kde leží, nebo v Andách, Ohňové zemi v Jižní Americe, nebo Alpách, Himalájích a mnoho dalších.
Přeměna se u člověka nabývající dračí podoby projevuje v období 18-20 let. Chrlí oheň až dva roky po první přeměně. Přeměna v jinou rasu z draka není možná.

Druhy

Draci se vyskytovali po mnoho let v mnoha kulturách.

Čínský drak (Drak přinucený se plazit)

Tento drak je přezdívaný také jako drak asijský, nebo velký had. Draci jsou zobrazováni jako tvorové s jednou velkou hlavou a protáhlým dlouhým tělem. Stavba těla je celkově podobná hadovi, přesto, že má čtyři končetiny zakončené velmi ostrými pařáty, které umožňují drakovi chůzi. (Někdy mají i více párů nohou). Chrlí oheň jako každý jiný drak, nemají křídla. Jejich křídla jsou za hlavou zakrnělá a objevují se jen ve velikosti podobné netopýřím. Žijí převážně ve vodním prostředí, ocas je tedy často zakončený ploutví, která má umožňovat lepší pohyb ve vodě. Tvar těla je také k životu ve vodě přizpůsobený. Čínský drak ovládá živel vodu nebo vzduch, ale někdy je spojovaný i s energií a zemí. Dech čínského draka má mít léčitelské a oživovací schopnosti. Tento drak však může také létat a to jen díky energii, kterou ovládá, nejčastěji vzduch a energie.


Evropský drak (Okřídlený drak)

Tito draci se liší od čínského, tedy asijského hlavně končetinami. Mají šest končetin, čtyři nohy a pár skládacích křídel. Někteří draci se rodí jen se čtyřmi končetinami a křídla mají na principu paží. Disponují tak palcem a čtyřmi dlouhými prsty, mezi nimiž je blána, která umožňuje lepší záběr a žádaný let. Připomínají křídla netopýra tak jako křídla čínského draka ale u něj je to velikostí. Podoba evropského draka je od čínského jiná. Není podobný hadovi nýbrž z plazů, připomíná varana, či krokodýla. Na nohách má vždy čtyři ostré drápy a ještě jeden výš nad nohou, tak jako pes. Jeho krk je dlouhý. Může mít více hlav, ale draci tohoto druhu již nežijí. Tělo je zakončeno ocasem, který bývá tak jako tělo a krk porostlý ostny.


Draci se ukrývali po dobu zlých časů převážně v jeskyních, ale i tam je našli a proto se odebrali k životu v zemích podobných jako je Etiopie.
Draci jsou však inteligentní více než lidé. Druhy, které nabývají lidské podoby jsou tedy chytřejší než-li obyčejní lidé. Způsobuje to totiž dlouhověkost, jejich tisícileté životní zkušenosti. Jejich další výjimečnou schopností je přirozené ovládání magie ve které jsou mistři. Tyto bytosti jsou skvostem světa, nejsou zlí jak lidé praví, zabíjeli je pouze ze strachu.

Schopnosti

Dračí schopnosti jsou různé. Telekineze, telepatie. Komunikují v dračí podobě hlavně telepaticky, myšlenkami kohokoli jiného. Ovládají i některé živly, dokonce umí léčit, měnit se v podobu kohokoli jiného, nebo zvíře, být velice rychlí, silní a mnoho dalších. Draci používají magii celá staletí, a proto to pro ně není nic nového.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Carthusian Carthusian | Web | 9. září 2016 v 7:39 | Reagovat

pujcky online bez registru zlín 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama